ART / Etchings etc / Colour etching 13312477
nr 1331 2477
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Elementära former III". Signed, numbered 2/2 (provtryck, ej noterat i Haskel). Unframed. Subject: ca 27x36, 5 cm, sheet: 63x82 cm,
COLOUR ETCHING, "Elementära former III". Signerad, numrerad 2/2 (provtryck, ej noterat i Haskel). Oramat löst blad. Motivet: ca 27x36,5 cm, bladets mått: 63x82 cm
700
SEK 500
Monday June 1 2020
at 19:11:24
400 kr
450 kr (Robot)
500 kr
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander